O Mnie

Kilka słów o mnie

Nazywam się Przemysław Kolber. Rocznik 83. Pochodzę z Gorzowa Wielkopolskiego w województwie lubuskim(nie wielkopolskim!:) - często mylone) Z wykształcenia jestem socjologiem, ale z zawodu Specjalistą SEO i Web Designerem. Prowadzę własną firmę "Seopozycja" od dobrych już 7 lat..


Jak to się zaczeło?

Pozycjonowaniem zainteresowałem się pod koniec studiów przez...... przypadek. Posiadałem wtedy serwis rozrywkowy i zastanawiałem się jak go wypromować żeby na nim zarabiać. W internecie znalazłem ogłoszenie firmy, która zawodowo zajmowała się pozycjonowaniem stron. Firma ta przedstawiła mi dobrą ofertę jakościowo i cenowo(jak mi się zdawało) i podpisałem z nią umowę na rok czasu na pozycjonowanie mojego serwisu. Pozycjonowanie odbywało się na 3-4 frazy. Po osiągnięciu TOP10 miałem płacić co miesiąc za każdą frazę. Firma wypozycjonowała mi zgodnie z umową serwis do TOP10 Google na wszystkie frazy. Jednak te frazy nie przekładały się zarobki w serwisie. W statystykach zauważyłem, że frazy te nie generują wartościowego ruchu, który przełożył by się na zarobki serwisu. Wniosek mógł być tylko jeden. Frazy zostały źle dobrane. Miałem wtedy uczucie, że płaciłem komuś właściwie za nic. A pieniądze w tamtym okresie nie były dla mnie małe. Próbowałem zmienić frazy na inne a nawet w końcu zerwać umowę, ale niestety wykonawcy to już nie obchodziło. Chciał bym dotrzymał warunków umowy.

To był wtedy ten moment w którym po raz pierwszy zainteresowałem się pozycjonowaniem i zacząłem zgłębiać wiedzę na temat SEO. Od tamtego czasu jako osoba prywatna, udało się mi się wypozycjonować kilka swoich stron/serwisów i 2 strony firmowe. Pozycjonowałem tak przez 2 lata.Wtedy też nie mając innego pomysłu na życie postanowiłem, że założę firmę i będe to robił profesjonalnie. 2 lata temu poszerzyłem swoją usługę. Oprócz pozycjonowania świadczę również projektowanie stron i sklepy internetowe. Pomagam też w optymalizacji kosztów utrzymania domen i hostingu.


Moje Zainteresowania

Ulubione seriale tv tj: "The Walking Dead", "Arrow", "The Flash".
Od dziecka wielki fan piłki nożnej(Polska reprezentacja i czołowe ligi w europie) i gier video - PlayStation. Interesuje się wszelkimi zjawiskami paranormalnymi a najbardziej tematyką UFO. Lubię też od czasu do czasu pograć w warcaby na "kurniku":)

Moje Umiejętności

 

Tworzenie stron

 

Sklepy Internetowe

 

SEO

 

Domeny i Hosting