Jak zainstalować motyw-szablon na Prestashop?
28 listopada, 2017

All in One WP Migration – Szybkie i proste tworzenie kopii zapasowej strony

Czy miałeś kiedykolwiek sytuację, że strona przestała ci się wyświetlać prawidłowo, bo została zainfekowana wirusem lub został dokonany atak hakerski? Nie byłeś w stanie już przywrócić strony i wszystko musiałeś tworzyć od początku?

Wiem jak może być to frustrujące. Sam kiedyś byłem w podobnej sytuacji. Ale znalazłem na to rozwiązanie. Regularnie tworzę kopię zapasowe tzw. backup mojej strony za pomocą wtyczki „All in One WP Migration”. Wtyczka ta pozwala na przeniesienie całej strony na WP na inny serwer/domenę. Utworzenie kopii strony jest bardzo proste i szybkie.

 

Tworzenie kopii zapasowej strony za pomocą All in One WP Migration

 

Pokażę ci jak wykonać kopię zapasową strony i wyeksportować ją do pliku. Jeśli masz już zainstalowaną wtyczkę przejdź w panelu do zakładki „All in One WP Migration” > Backups” z rozwijanego menu. Nastepnie klikamy „Create Backup” i wybieramy „Export To > File

 

 

 

Przywracanie strony za pomocą kopii zapasowej

 

Jeśli nie straciłeś całkowicie dostępu do swojej strony i chcesz przywrócić jedynie poprzednią wersję strony to możesz to zrobić w panelu admina strony wchodząc do „ All in One WP Migration” > Backupus” i wybierając środkowy szary przycisk „Restore”.

Opcję tą wybierasz gdy jakaś wtyczka nie jest zgodna z nową wersją WordPressa lub zmieniłeś motyw który sprawia problemy.

 

 

Natomiast jeśli całkowicie utraciłeś dostęp do strony tzn. strona się nie wyświetla i nie możesz się zalogować to kopia strony którą pobrałeś na dysk komputera będzie twoim największym „zbawieniem”🙂

 

Aby przywrócić ostatnią kopię zapasową strony należy:

 

1. Usunąć obecną stronę WordPressa . Zrobisz to logując się do cpanelu serwera. Dane do logowania masz na skrzynce email podczas rejestracji serwera. W cpanelu serwera znajdź sekcję „AutoInstalator skryptów” lub coś podobnego. Odinstaluj obecnego WordPressa.

 

 

2. Zainstalować nową stronę WordPressa. Jesli nie wiesz, to kliknij tu Jak zainstalować WordPress?

3. Zainstalować wtyczkę All in One WP Migration

 

Po instalacji wtyczki musisz wejść do zakładki All in One WP Migration > Import. Wybierasz Import From > File lub przeciągasz plik kopii na stronę(Drag & Drop to upload)

 

 

Po załadowaniu pliku kopii zapasowej następuje automatyczne przywracanie. Po pewnym czasie twoja strona zostanie przywrócona.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *