Jak dodać własnego avatara na WordPress?
7 listopada, 2017
Jak zainstalować sklep na Prestashop?
13 listopada, 2017

Co to jest i na czym polega Pozycjonowanie?

Czym jest Pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron(z ang. SEO – Search Engine Optimization) to różne działania mające na celu zwiększenie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania danej wyszukiwarki. Działania te dzielą się na 2 elementy:

1. Optymalizacja strony(on-site). Optymalizacja to inaczej odpowiednie dostosowanie kodu, treści i grafiki strony tak, aby podczas już procesu pozycjonowania strona mogła uzyskać wysokie pozycje na frazy w wyszukiwarce.

2. Linki zewnętrzne.(backlinks) Linki zewnętrzne to odnośniki(linki) umieszczone na innych stronach prowadzące do twojej strony.

 

Na czym polega Pozycjonowanie?

Pozycjonowanie polega na polepszeniu wszystkich elementów które wpływają na pozycję strony w wyszukiwarce.

Elementy te jak wcześniej wspomniałem to dobra optymalizacja strony czyli dostosowanie kodu,treści,grafiki strony i zdobycie linków zewnętrznych(z ang. backlinks) do Twojej strony.

 

Miejsce gdzie się znajdują wyniki wyszukiwania SEO

 

 

Wyniki oznaczone na czerwono to wyniki naturalne wyszukiwania(SEO), natomiast wyniki wyszukiwania oznaczone kolorem zielonym to tzw. płatne wyniki wyszukiwania Google Adwords za które trzeba już zapłacić jeśli nasza strona chciałaby się tam znaleźć.

 

Dlaczego warto Pozycjonować stronę?

Dzięki starannie dobranym słowom kluczowym, na Twoją stronę trafią użytkownicy zainteresowani właśnie taką treścią. Szansa na to, że zostaną Twoimi klientami jest ogromna! Jeżeli znajdziesz się na czołowych pozycjach list wyników w wyszukiwarkach, czekają cię tylko korzyści!

 

5 powodów dla których warto Pozycjonować własną stronę www:

 

1. Rosnąca oglądalność strony – Zdobycie czołowych miejsc to duża szansa na pozyskanie Klienta.

2. Nie wielkie koszty –  Pozycjonowanie w stosunku do tradycyjnych form reklamy jak np. telewizja jest tańszą formą reklamy . Dzięki temu z Pozycjonowania mogą skorzystać małe firmy o nie dużym budżecie.

3. Łatwe pozyskiwanie nowych Klientów z internetu – Z samej wyszukiwarki Google korzysta około 20 mln internautów co stanowi 93% łącznej ich liczby.

4. Możliwość znalezienia osób zainteresowanych twoją ofertą  – Po przez wpisywanie w wyszukiwarkę konkretnych zapytań precyzyjnie docierasz do konkretnej grupy Klientów.

5. Popularyzacja marki – Dzięki wysokim pozycjom twojej strony na określone frazy twoja strona/firma staje się rozpoznawalna wśród tysięcy internautów.

 

Gdzie szukać pomocy odnośnie Pozycjonowania stron?

 

Jeśli posiadamy odpowiednią wiedzę oraz czas możemy samodzielnie podjąć się pozycjonowania strony. Jeśli nie, możemy zlecić wykonanie pozycjonowania specjaliście seo lub większej agencji marketingowej.

Na jakie strony warto odwiedzać(oprócz mojego bloga:)) żeby samodzielnie zacząć pozycjonować własną stronę? Oto parę ciekawych adresów:

Największe w Polsce forum o SEO – https://www.forum.optymalizacja.com/

Forum Google dla Webmasterów – https://productforums.google.com/forum/?hl=pl#!forum/webmaster-pl

Grupa SeoPoland na Google + – https://plus.google.com/u/0/communities/111407465367186518896

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *