Google Analytics – Instalacja statystyk na blogu
4 listopada, 2017
Co to jest i na czym polega Pozycjonowanie?
9 listopada, 2017

Jak dodać własnego avatara na WordPress?

Przeglądając inne blogi cały czas się zastanawiałem jak właściciel takiego bloga zmienił avatara na swoje zdjęcie tak, że w komentarzach pod danym artykułem wyświetla się jego zdjęcie a nie domyślna grafika.

Próbowałem to zmienić w panelu administracyjnym, jednak nie znalazłem takiej opcji. Okazało się, że aby wyświetlało się moje zdjęcie jako avatar w komentarzach muszę skorzystać z zewnętrznego serwisu.

 

Co to jest Gravatar i do czego służy?

Gravatar to twoje własne zdjęcie, dzięki któremu będziemy rozpoznawalni na innych blogach,forach dla innych, gdy zaczniemy coś komentować lub publikować na naszym blogu. Warunkiem posiadania własnego avatara jest posiadanie przypisanego mejla na którego założyliśmy naszego bloga z kontem WordPress.

 

Zakładanie konta na Gravatar

Wchodzimy na stronę Gravatar.com

Jeśli nie posiadamy konta Gravatar to klikamy „Create Your Own Gravatar” Podajemy email(powiązany z blogiem), nazwę użytkownika i hasło. Konto musimy najpierw aktywować poprzez potwierdzenie wysłane na email do nas.

 

 

Dodanie Gravatara

 

1. Na początku musimy dodać nasze zdjęcie. W tym celu klikamy „Dodaj obrazek”. Pokażą się nam 4 możliwości zaimportowania zdjęcia(ja polecam zrobić to z komputera):

a) z komputera

b) z adresu URL

c) z kamerki video

d) wcześniej załadowanego zdjęcia

 

 

2. Wybierz obrazek z komputera klikając w „Upload New” i kliknij „Kontynuuj”

 

 

3. Przytnij swoje zdjęcie/obrazek do do własnych potrzeb.

 

 

4. Ustaw klasyfikację swojego zdjęcia/obrazka czyli na jakie treści wskazuje twoje zdjęcie/obrazek. Ja zaznaczyłem „G” bo nadaje się na wszystkie strony www i są dla każdego odbiorcy.

 

 

5. Po zaznaczeniu nasz avatar powinien się już wyświetlać na naszym blogu. Czasami trzeba odczekać trochę czasu. U mnie było to kilka minut.

 

 

W ten oto sposób od teraz twój avatar będzie się wyświetlał na każdym blogu za każdym razem gdy zostawisz swój komentarz lub opublikujesz swojego posta na blogu.

Jeśli posiadasz drugiego bloga, to nie musisz zakładać nowego konta na Gravatarze. Wystarczy że z obecnego panelu Gravatara dodasz nowy adres email plus zdjecie i gotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *