Jak szybko zaindeksować stronę w Google?
21 listopada, 2017
All in One WP Migration – Szybkie i proste tworzenie kopii zapasowej strony
5 grudnia, 2017

Jak zainstalować motyw-szablon na Prestashop?

Prestashop posiada wbudowany szablon, który zbudowany jest w technologii Bootstrap. Szablon ten  prezentuje się i sprawdza „w boju” całkiem dobrze. Zarówno dla wykonawcy jaki i dla Klienta. Wykonawca może łatwo i szybko dostosować taki szablon pod każdą tematykę a Klient z kolei nie ponosi dodatkowych kosztów z zakupem samego motywu.

Jednak nie musisz być skazany na korzystanie wyłącznie z domyślnego szablonu. Prestashop posiada także inne szablony z których możesz skorzystać: darmowe i płatne. W tym artykule pokaże ci, jak zainstalować szablon i gdzie ich szukać.

 

Gdzie znaleźć szablony?

Na początku warto odwiedzić oficjalny sklep Prestashop, który posiada w swojej ofercie kilka tysięcy różnych szablonów. Jeśli mamy problemy ze znalezieniem odpowiedniego dla Nas szablonu to po prawej stronie możemy skorzystać z Filtra za pomocą którego dobierzemy własne kryteria i zawęzimy poszukiwania.

Dzięki zaawansowanemu filtrowi możemy dobrać m.in. takie kryteria jak:

– kompatybilność szablonu z daną wersją sklepu,

– funkcje w zestawie np. czy ma być Responsywny lub zoptymalizowany pod seo,

– tematykę szablonu,

– język szablonu,

 

Niestety, ale darmowych szablonów tam nie znajdziemy, ale z drugiej strony, jeśli zależy tobie na unikalności i wysokiej jakości to zakup takiego szablonu będzie dobrym wyborem.

 

 

Jeśli chcesz pobrać za darmo jakiś ogólny lub tematyczny szablon to jest na to prosty sposób. Wejdź do wyszukiwarki Google i wpisz np. takie frazy: „darmowe szablony prestashop”. Jeśli chcesz mieć większy wybór darmowych szablonów to wpisz frazy po angielsku np.: „prestashop free themes”,”prestashop free templates download” itp.

Obecnie darmowych szablonów do najnowszej wersji Presty 1.7 jest nie wiele, ale już do wersji 1.6 jest ich znacznie więcej i jest w czym wybierać. Dlatego zanim zainstalujesz sklep, zastanów się która wersja sklepu będzie ci potrzebna.

 

Oto kilka linków gdzie znajdziesz szablony do pobrania za darmo:

https://www.templatemonster.com/pl/darmowe-szablony-prestashop/

https://www.template.net/ecommerce-templates/prestashop-templates/free-prestashop-themes

www.prestabrain.com/the-best-free-responsive-prestashop-themes-of-2015

www.freshdesignweb.com/free-responsive-prestashop-themes

 

Instalację szablonu możemy wykonać na 3 sposoby:

1. Przesłanie pliku szablonu z naszego komputera

2. Przesłanie z sieci poprzez podanie linku gdzie znajduje się szablon

3. Przesłanie za pomocą klienta FTP

 

1. Instalacja szablonu z naszego komputera.

Po pobraniu naszego szablonu w formacie .zip, logujemy się do naszego sklepu. Wchodzimy w zakładkę „Preferencje > Tematy”. Na górze po prawej stronie klikamy „Dodaj szablon”. Następnie z sekcji „Importuj ze swojego komputera” klikamy „Dodaj plik” i wybieramy z naszego komputera szablon spakowany w formacie .zip. I po chwili nasz szablon został właśnie zainstalowany.

 

 

2. Instalacja szablonu z internetu.

Instalacja z sieci jest także prostym sposobem pod warunkiem, że podamy prawidłowy link do importu naszego szablonu. Należy tutaj pamiętać aby podany link zawierał na końcu rozszerzenie .zip. Tak powinien wygladać link do importu szablonu: http://example.com/files/theme.zip

 

3. Instalacja szablonu z serwera

 

Do instalacji szablonu poprzez serwer będziesz potrzebował klienta FTP np. Filezilla oraz danych do połączenia się z serwerem tj:

– nazwa hosta serwera

– nazwa użytkownika

– hasło

 

 

Po zalogowaniu się znajdź katalog swojej domeny, wyszukaj folder o nazwie „public_html” i wejdź do folderu „Themes”. Do tego katalogu prześlij pliki .zip szablonu. W panelu admina sklepu w sekcji „Importuj z FTP” skorzystaj z „Wybierz archiwum” i kliknij „Zapisz”. Po instalacji w głównym oknie szablonów należy kliknąć w „Use this theme” czyli „Użyj tego szablonu”.

W następnym kroku będziemy musieli zdecydować które moduły mają być włączone a które nie. Jeśli na tym etapie nie jesteś zdecydowany zdaj się na ustawienia domyślne klikając „Zapisz”. Potem gdy będziesz chciał wyłączyć lub włączyć jakiś moduł to wejdź do zakładki „Moduły”.

Po zapisaniu zmian ostatnim krokiem będzie utworzenie nowych miniatur dla twoich zdjęć tak, aby pasowały do twojego nowego szablonu. W tym momencie twój nowy szablon po odświeżeniu strony głównej powinien się już prawidłowo wyświetlać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *