Jak zainstalować sklep na Prestashop?
13 listopada, 2017
Jak szybko zaindeksować stronę w Google?
21 listopada, 2017

WordPress – 7 popularnych zastosowań

Nie wiem jak Wy, ale dla mnie WordPress jest najlepszym systemem do zarządzania treścią jaki kiedykolwiek wymyślono. Nie ma chyba takiego drugiego. Dlaczego? Ze względu na prostą konfigurację w jego użytkowaniu, możliwość jego rozszerzania o nowe funkcje i to że jest całkowicie darmowy dla każdego.

Nie wiem czy wiesz, ale WordPress to obecnie nie tylko blogi. Posiada on wiele różnych zastosowań. Poniżej podaje ci kilka z nich.

 

1. WordPress jako blog.

To najbardziej popularne zastosowanie w WordPress. Możesz publikować różne treści,grafiki dzięki wbudowanemu edytorowi wizualnemu. Dodawać nowe kategorie,tagi i menu dla użytkowników.

 

2. WordPress jako strona firmowa

Na WordPressie bez problemu zbudujemy również własną stronę firmową dla naszego biznesu. Stronę taką możemy zrobić ze zwykłymi podstronami lub jako OnePage(cała treść jest wyświetlana na stronie głównej) Stronę firmową możemy łatwo rozbudować o wiele przydatnych funkcji tj: statystyki, formularz kontaktu, mapa google maps itp. Podstrony to: O Nas, Oferta, Referencje, Portfolio, Kontakt

 

3. WordPress jako sklep internetowy

Jeśli zamierzasz założyć sklep internetowy to WordPress świetnie się do tego nada. Do utworzenia sklepu potrzebujesz zainstalować i skonfigurować darmową wtyczkę Woocomerce.

 

4. WordPress jako portfolio

WordPress świetnie się sprawdzi jako twoje Portfolio. Jeśli chcesz zaprezentować innym swoje prace,dokonania jako np. fotograf, web designer, architekt, grafik itp. to warto taki typ strony stworzyć. Motywy dla takiego rodzaju stron możesz znaleźć na oficjalnej strony WP – https://pl.wordpress.org/themes/

 

5. WordPress jako forum

Nie musisz już instalować forum na phpBB i tym podobnych skryptach. Wystarczy zainstalować wtyczkę bbPress i twoja strona zamieni się w funkcjonalne forum dyskusyjne.

 

6. WordPress jako landing page

WordPressa możemy zmienić w Landing Page czyli prostą stronę docelową na której pokazujemy nasz produkt lub usługę. Za pomocą Landing Page możemy także zbierać kontakty do np. newslettera.

 

7. WordPress jako serwis informacyjny

WordPress nada się także na stworzenie serwisu informacyjnego jak również sportowego,modowego itp. Na stronie https://pl.wordpress.org/themes/ jest wiele różnych motywów dzięki którym bez problemu stworzysz taki serwis. Motywy te możesz wyszukać wpisując w wyszukiwarkę słowo np. „magazine”,”news” itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *